Ідеальне місце розташування теплиць і  парників  має бути ділянка злегка похила до півдня,а  з півночі і північного сходу захищена високими будівлями або лісом.Менш відповідним буде західний схил і абсолютно не підходящим –північний.Рівні ділянки також цілком підходять для цієї мети.

Місце встановлення теплиць має освітлюватися сонцем від сходу до заходу,оскільки освітленість -головний фактор у житті рослин.З цієї причини теплиці,парники і ділянка під плівковим укриттям протягом усього дня не повинні затінятися будівлями,деревами.

Теплиці і парники потрібно захищати од вітру.Їх доцільно розміщувати з південного боку будівель,парканів.Бажано ,щоб поблизу цих споруд не було високих дерев.Падаючі з дерев листя і гілки можуть знизити світлопроникність покриття і навіть пошкодити його .Головну небезпеку близькості має береза.ЇЇ коріння може проникати в теплицю на відстані до 10 метрів і тягти соки з рослин.

Плануйте ділянку так,щоб із 7-ї години ранку до 21-ї година вечора на теплиці,парники не лягали тіні від сусідніх будівель ,зелених насаджень,високих дерев.